TikTok yeni bir özelliği test ediyor

Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını ve popüleritesini artırmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde akım haline gelen ve yediden yetmişe herkesin kullandığı sosyal medya uygulaması, kullanıcı deneyimini daha verimli hale getirmek için yeni bir özelliği test ediyor.

Sosyal medya uygulaması TikTok, Alessandro Paluzzi adlı bir kullanıcının bildirdiğine göre, bireysel hesaplar için yeni bir özellik test ediyor. Bu özellik, “Canlı Yayın Bildirimi’ni” etkinleştirmenize olanak tanıyan yeni bir bildirim seçeneği olarak öne çıkıyor.

Birkaç yıl önce popülerlik kazanan ve özellikle gençler arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelen TikTok, yeni özellikler sunarak kullanıcıları için uygulamayı ayakta tutmaya ve geliştirmeye devam ediyor.

Çok kısa bir süre önce uygulamasında kullanıcılar için markaların reklamlarını sunmaya başlayan TikTok, şimdi de “Canlı Akış Seçeneği” ile ilgili yeni bir özellikle gündemde.

Facebook ve Instagram‘daki “Canlı Akış’ta” olduğu gibi TikTok’da, yeni özelliği ile takipçilerinizden biri canlı yayına girdiği zaman bildirim almanızı sağlayacak bir seçenek sunacak.

Yeni gelecek bu özelliğin yalnızca “Canlı Akış Bildirimi’ni” etkinleştirdiğiniz kişilerde çalışacağını belirtelim. Bu bildirim etkinleştirmek içinse “Ayarlar” kısmında “Gelen Bildirimler’e” gitmeniz ve sekmede yer alan “Canlı Bildirim Ayarları’na” tıklamınız gerekiyor. Ardından kişilerin profilinde yer alan “Önerilen Canlı Bildirimi Al” seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

Bu sayede uygulama dışında olsanız bile bildirimlerini aktif ettiğiniz kullanıcı canlı yayına girdiğinde bildirim alabileceksiniz. Test edilen bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Ancak bu özelliğin birçok kullanıcı tarafından sevileceği neredeyse kesin.

FIRSAT ÜRÜNLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.